Erasmusplus SAAIC IUVENTA

    AKTUALITY


21. 02. 2018
    Nezaradené
Nenechajte si ujsť dôležitý webinár týkajúci sa digitálnych noviniek programu Erasmus+ v oblasti vysokoškolkého vzdelávania, ktoré uľahčia administráciu programu - Erasmus+ Mobile App, New Erasmus+ Dashboard, Online Learning Agreement a Erasmus Without Paper 2.0. Cieľom webinára je informovať vysokoškolské inštitúcie o týchto novinkách, ako aj vyvolať záujem vyskúšať si ich. Webinár sa uskutoční 28. februára od 14:00 do 16:00 hod. Link na webinár.
 
01. 02. 2018
    Nezaradené
Výsledky súťaže o 3 najzaujímavejšie podujatia venované Európskemu týždňu odborných zručností 2017. Výsledky súťaže [SK, pdf, 322 KB]
 
17. 01. 2018
    Nezaradené
Európska komisia zahájila sériu verejných konzultácií o prioritách EÚ, ktoré by sa mali odzrkadliť v budúcom rozpočte po roku 2020, ktorý je známy ako viacročný finančný rámec. Konzultácie zahrňujú aj prioritu “EU funds in the area of values and mobility“ (Fondy EÚ v oblasti hodnôt a mobilít), ktorá obsahuje otázky týkajúce sa budúcnosti a výziev programu Erasmus+.  
Tieto konzultácie nadväzujú na uverejnenie diskusného dokumentu Komisie o budúcnosti financií EÚ z 28. júna 2017 a Bielu knihu o budúcnosti Európy  z 1. marca 2017, v ktorých sa apeluje na občanov, aby sa zapojili do diskusie o kľúčových rozhodnutiach, ktoré majú vplyv na našu spoločnú budúcnosť.
Staňte sa aj vy súčasťou tohto procesu!  Viac info.
 
13. 12. 2017
    Nezaradené
Erasmus+ zažíva ďalší rekordný rok. Viac informácií nájdete v tlačovej správe.
 
29. 11. 2017
    Nezaradené
Národná agendúra informuje o publikovanej centralizovanej Výzve na podávanie projektov v rámci Kľúčovej akcie 2/ Aliancie pre sektorové zručnosti. Projekty v rámci Aliancie pre sektorové zručnosti sa okrem iného zameriavajú:
- na identifikovanie existujúcich alebo vznikajúcich špecifických potrieb trhu práce,
- na zlepšenie odozvy systémov počiatočného a ďalšieho odborného vzdelávania a prípravy na všetkých úrovniach na potreby trhu práce.
Podrobné informácie týkajúce sa podporovaných aktivít, termínu na podanie prihlášok a výšky grantu nájdete na: Sector Skills Alliances.
V prípade záujmu odporúčame zúčastniť sa webinára: online Info session , ktorý sa uskutoční 1. decembra 2017 od 14:00 hod.
 
16. 11. 2017
    Nezaradené
Brožúrka Erasmus+ for Schools o možnostiach zapojenia sa škôl do Programu. Brožúra [EN, pdf, 501 KB]
 
16. 11. 2017
    Nezaradené
Euroguidance centrum si vás dovoľuje pozvať na neformálnu diskusiu "Zmení ma pobyt v zahraničí? Ako z toho vyžažiť maximum”. Príďte s nami pri káve diskutovať o tom, ako využiť pobyt v zahraničí, aby bol viac než len “výletom za dobrodružstvom”. Sledujte udalosť na Facebooku. Tlačová správa [SK, pdf, 320 KB]
 
13. 11. 2017
    Nezaradené
Európska komisia predstavila „Monitor vzdelávania a odbornej prípravy 2017”, ktorý mapuje vývoj v tejto oblasti v členských štátoch EÚ. Jedným z výsledkov analýzy je poukázanie na fakt, že vplyv prostredia, v ktorom študenti žijú, významne ovplyvňuje ich vzdelanie a pri ich vstupe na trh práce aj zamestnateľnosť. Monitor sa zameriava na význam inkluzívneho vzdelávania, efektívneho investovania do vzdelávania a ďalšie oblasti. Celý materiál vrátane špecifického pohľadu na Slovensko.
 
 
 

24dní

KA2 - oblasť vzdelávania a odbornej prípravy
21. marec 2018 12:00.
BULLETIN ERASMUS+
Registrácia pre posielanie bulletinu e-mailom:
 
Prezentácie

V tejto časti nájdete prezentácie zo seminárov.

Časté otázky

V tejto sekcií nájdete odpovede na často kladené otázky.

Videoinštrukcie

videoinštrukcie Vám ukážu postupy pri práci s nástrojmi EK

LEGENDA
Vysokoškolské vzdelávanie Vysokoškolské vzdelávanie
Školské vzdelávanie Školské vzdelávanie
Vzdelávanie dospelých Vzdelávanie dospelých
Odborné vzdelávanie Odborné vzdelávanie a príprava
Mládež a šport Mládež a šport