Erasmusplus SAAIC IUVENTA

    AKTUALITY


27. 07. 2018
    Nezaradené
Prínos programu Erasmus+ k rozvíjaniu digitálnych kompetencií v projektoch Kľúčovej akcie 1 – Vzdelávacia mobilita jednotlivcov v sektoroch školského vzdelávania, odborného vzdelávania a prípravy a v sektore vzdelávania dospelých. SAAIC - Národná agentúra Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu analyzovala prínos programu Erasmus+ pre rozvíjanie digitálnych kompetencií zúčastnených aktérov. Hlavným cieľom analýzy bolo preskúmať mieru tohto dopadu. Cieľovými skupinami boli inštitúcie, ale aj individuálni účastníci, t. j. zamestnanci a učiaci sa v sektore školského vzdelávania, v sektore odborného vzdelávania a prípravy a v sektore vzdelávania dospelých. Skúmanou vzorkou boli podané, schválené a ukončené projekty v rokoch 2014 – 2017 v rámci Kľúčovej akcie 1 – Vzdelávacia mobilita jednotlivcov  v uvedených troch sektoroch a všetky správy účastníkov podané do 28. októbra 2017. Publikácia [SK, pdf, 11 MB]
 
03. 07. 2018
    Nezaradené
Je tu ďalší ročník najväčšieho hudobného festivalu Pohoda, ktorý sa bude konať v dňoch 05.  – 07. 07. 2018. SAAIC – Národná agentúra programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu sa festivalu zúčastní. V EÚ Info zóne vám aj tento rok ponúkneme množstvo súťaží, zábavných hier, vtipný fotokútik a samozrejme kopec užitočných informácií o programe Erasmus+.  V EUrópa stage vás čakajú diskusie Café Európa na najaktuálnejšie témy. Viac informácií sa dozviete na domovskej stránke.
 
27. 04. 2018
    Nezaradené
Poďte si s nami “vychutnať” Európu! Aj tento rok oslávi SAAIC – Národná agentúra programu Erasmus+ narodeniny Európskej únie. Príďte sa zabaviť 9. mája 2018 na Hlavné námestie v Bratislave, kde na vás budú čakať Bratislava Hot Serenaders, Katarína Máliková alebo SAYS, zapojte sa do súťaží či kvízov! 

Navyše, v stánkoch európskych veľvyslanectiev, kultúrnych centier, európskych sietí, ako aj v stánku Zastúpenia Európskej komisie a Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu, môžete diskutovať so zaujímavými osobnosťami o Európskej únii i o príležitostiach, ktoré vám ponúka.

Organizátormi Dňa Európy v Bratislave sú Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, Európsky parlament – informačná kancelária na Slovensku. Viac informácií.
 
09. 04. 2018
    Nezaradené
Inštruktážny seminár – príprava žiadosti  pre Chartu v odbornom vzdelávaní a príprave sa uskutoční dňa 12.4.2018 v Bratislave.
 
06. 04. 2018
    Nezaradené
Rozvíjaj svoje digitálne zručnosti na pracovnej stáži v zahraničí! 

Digital Opportunity Traineeships je nová iniciatíva Európskej komisie zameraná na rozvoj digitálnych zručností, ktoré sú potrebné nielen v sektore IKT, ale naprieč všetkých sektorov.

  Cieľom iniciatívy je podporiť mobilitu študentov, absolventov akýchkoľvek odborov, ktorí budú mať možnosť rozvinúť a v praxi si upevniť digitálne zručnosti, ktoré sú žiadané na trhu práce. Prostredníctvom iniciatívy „Digital Opportunity Traineeships“ bude mať možnosť 6000 univerzitných študentov a súčasných absolventov získať pracovné skúsenosti v danej oblasti v rokoch 2018 – 2020. Viac info.
 
16. 03. 2018
    Nezaradené
Virtuálna výmena v rámci programu Erasmus+   Európska komisia spustila projekt virtuálnej výmeny, vďaka ktorej sa podarí prepojiť väčší počet študentov a mladých ľudí z európskych krajín a krajín južného susedstva EÚ. Elektronická verzia programu Erasmus+ chce v priebehu nasledujúcich dvoch rokov pomocou digitálnych vzdelávacích nástrojov podporiť medzikultúrny dialóg a zlepšiť zručnosti minimálne 25 000 mladých ľudí. Viac informácií sa dozviete na domovskej stránke.
 
21. 02. 2018
    Nezaradené
Nenechajte si ujsť dôležitý webinár týkajúci sa digitálnych noviniek programu Erasmus+ v oblasti vysokoškolkého vzdelávania, ktoré uľahčia administráciu programu - Erasmus+ Mobile App, New Erasmus+ Dashboard, Online Learning Agreement a Erasmus Without Paper 2.0. Cieľom webinára je informovať vysokoškolské inštitúcie o týchto novinkách, ako aj vyvolať záujem vyskúšať si ich. Webinár sa uskutoční 28. februára od 14:00 do 16:00 hod. Link na webinár.
 
01. 02. 2018
    Nezaradené
Výsledky súťaže o 3 najzaujímavejšie podujatia venované Európskemu týždňu odborných zručností 2017. Výsledky súťaže [SK, pdf, 322 KB]
 
17. 01. 2018
    Nezaradené
Európska komisia zahájila sériu verejných konzultácií o prioritách EÚ, ktoré by sa mali odzrkadliť v budúcom rozpočte po roku 2020, ktorý je známy ako viacročný finančný rámec. Konzultácie zahrňujú aj prioritu “EU funds in the area of values and mobility“ (Fondy EÚ v oblasti hodnôt a mobilít), ktorá obsahuje otázky týkajúce sa budúcnosti a výziev programu Erasmus+.  
Tieto konzultácie nadväzujú na uverejnenie diskusného dokumentu Komisie o budúcnosti financií EÚ z 28. júna 2017 a Bielu knihu o budúcnosti Európy  z 1. marca 2017, v ktorých sa apeluje na občanov, aby sa zapojili do diskusie o kľúčových rozhodnutiach, ktoré majú vplyv na našu spoločnú budúcnosť.
Staňte sa aj vy súčasťou tohto procesu!  Viac info.
 
13. 12. 2017
    Nezaradené
Erasmus+ zažíva ďalší rekordný rok. Viac informácií nájdete v tlačovej správe.
 
 
 

BULLETIN ERASMUS+
Prezentácie

V tejto časti nájdete prezentácie zo seminárov.

Časté otázky

V tejto sekcií nájdete odpovede na často kladené otázky.

Videoinštrukcie

videoinštrukcie Vám ukážu postupy pri práci s nástrojmi EK

ECVET

ECVET

ECVET - Národná stránka Európskeho systému prenosu kreditov v odbornom vzdelávaní a príprave

EÚ týždeň odborných zručností

VSW